Statuetki na zamówienie dla najlepszych kolarzy

zdjęcie kolarza po wygraniu zawodów sposrotwych

Zawody kolarskie najczęściej organizowane są w miesiącach letnich, choć niektóre z nich odbywają się nawet późną jesienią. Biorą w nich udział nie tylko profesjonalni kolarze, ale także pasjonaci, którzy na rowerze spędzają niemal cały swój wolny czas. Organizując tego typu wydarzenie, warto zadbać o odpowiedniej jakości nagrody dla uczestników. Mogą być to medale wykonane na zamówienie, lecz coraz większą popularnością cieszą się statuetki. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie statuetki wybrać?

Statuetka jako nagroda główna

Statuetka to pięknie prezentująca się, doniosła nagroda, która właściwie nie potrzebuje już żadnych dodatkowych elementów, takich jak kwiaty czy słodycze. Tradycyjnie statuetki otrzymują laureaci, czyli osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w zawodach. Czasami organizatorzy podejmują decyzję o przyznaniu statuetek także innym uczestnikom zawodów, na przykład gościom honorowym. Dlaczego warto wybrać właśnie statuetki? Jest to bardzo prestiżowy upominek, który znacząco podnosi rangę nie tylko samych zawodów, ale również organizatorów. Najchętniej sięgają po niego liczące się stowarzyszenia czy jednostki, które dbają o swoją reputację, a także o osoby, które uczestniczą w organizowanych przez nich konkursach. Niemniej jednak z oferty firm odlewających statuetki mogą skorzystać wszyscy, bez względu na zakres działalności czy rozpoznawalność.

Statuetki tylko na zamówienie

Choć w sklepach dostępne są statuetki dla kolarzy pochodzące z produkcji masowej, to dobrą praktyką jest zamawianie produktów odlewanych. Statuetki na zamówienie można zaprojektować we własnym zakresie, uwzględniając najważniejsze elementy, które znajdą się na przykład na małej tabliczce. Wśród nich najczęściej wymienia się:

  • nazwę organizatora zawodów,
  • datę i miejsce zawodów,
  • zajęte przez uczestnika miejsce,
  • dedykację.

Statuetki przygotowywane są przez profesjonalistów, którzy kultywują ponad 400-letnią tradycję polskiej sztuki odlewniczej. Dbają przy tym o detale, dzięki czemu każda figurka prezentuje się estetycznie i elegancko. Tego typu statuetka jest nie tylko trwała, lecz również bardzo łatwa w utrzymaniu, dzięki czemu latami może zdobić półkę w salonie czy w klubie kolarskim, do którego należy laureat. Czas oczekiwania na wykonanie statuetki jest stosunkowo krótki, jednak warto złożyć zamówienie nieco wcześniej, aby mieć pewność, że produkt zostanie dostarczony w umówionym terminie. Warto pamiętać, że choć statuetki na zamówienie są nieco droższe od tych, które pochodzą z produkcji masowej, to prezentują się znacznie okazalej, stanowiąc tym samym piękną pamiątkę na całe życie i podnosząc prestiż organizatora zawodów.

Jak uhonorować najlepszych kolarzy?

Zawody kolarskie organizowane są na różnych szczeblach – niektóre dedykowane są wyłącznie profesjonalistom, inne pasjonatom. Wysokiej klasy nagrody kojarzą się głównie z prestiżowymi, ogólnokrajowymi zawodami, w których biorą udział wyłącznie najlepsi. Niemniej jednak nie oznacza to, że w czasie zawodów lokalnych zwycięzcom powinno się wręczać niskiej jakości nagrody – wręcz przeciwnie, gdyż nie zachęcają one do dalszej pracy i wysiłku, jakie trzeba włożyć w dojście na szczyt. Dlatego też bez względu na to, dla kogo organizujemy zawody i na jakim szczeblu, warto zainwestować w wysokiej jakości podarunki dla zwycięzców. Statuetka zawsze będzie przypominała laureatowi o sukcesie i motywowała go do ciągłego doskonalenia umiejętności. Pamiętajmy, że już sam udział w zawodach wymaga sporego wysiłku, nie mówiąc o zwycięstwie, a więc i o liczbie konkurentów, jaką trzeba pokonać. 


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

Czym jest MTB i jakie są rodzaje rowerów górskich?

paryż rowery miejskie

Paryż, rowery miejskie. Zwiedzanie stolicy Francji na dwóch kółkach

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu z rowerem w tle

rowerowy biznesplan

Warsztat rowerowy – dobry pomysł na biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *