Czy rower pomaga czy szkodzi życiu seksualnemu?

Czy rower pomaga czy szkodzi życiu seksualnemu?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna jest w naszym życiu niezwykle ważna. Nie tylko pomaga nam ona zachować trzeźwy umysł, ale także przyczynia się do zachowania zdrowej i smukłej sylwetki. Jednak jak wpływa na życie seksualne jazda na rowerze, a także rower a testosteron- co warto wiedzieć?

Czy aktywność fizyczna wpływa na życie seksualne partnerów? 

Obecnie bardzo popularne stało się to, że pary decydują się na wspólne treningi na siłowni i chcą po prostu cieszyć się czasem, spędzonym w ten właśnie sposób. Okazuje się również, że większość z nas rozpatruje kwestie aktywności fizycznej jedynie jako jeden z bardziej efektywnych sposobów, który pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, a także wyrzeźbić sylwetkę. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś, w jaki sposób aktywność fizyczna może wpłynąć na nasze życie seksualne? Zacznijmy od tego, że każdy z nas wie, że sport, treningi siłowe, czy jazda na rowerze znacznie przyczyniają się do usprawnienia cyrkulacji krwi oraz dotlenienia organizmu. Co więcej w ten sposób wzmacniamy również swoje mięsnie, a co za tym idzie poprawiamy również swoją kondycję i wydolność organizmu. W jaki sposób wpływa to jednak na nasze życie seksualne? Otóż, jak możemy przeczytać na portalu https://sekspedia.pl/, wszystko to przekłada się na sposób, w jaki uprawiamy i odczuwamy seks. Wydajniejszy organizm i mocniejsze mięśnie pozwalają nam na jeszcze bardzie intensywne odczuwanie doznań. Z kolei dotleniony organizm przyczynia się do tego, że każdy dotyk staje się jeszcze większym bodźcem oraz zachętą. Wobec tego, że aktywność fizyczna wpływa realnie na nasze samopoczucie, możemy również powiedzieć, że nasza ochota na zbliżenie znacznie wzrasta. Poza tym świetnie wyrzeźbione ciało automatycznie sprawia, że jesteśmy pewniejsi siebie i bardziej chętni do zbliżeń.

Jak jazda na rowerze wpływa na życie seksualne panów?

Rower a seks to częsta zależność, w której sensu doszukują się przede wszystkim panowie. Doskonale wiedzą oni, że jazda na rowerze poprawia ich kondycję i dotlenia organizm. Co za tym idzie znacznie przekłada się to na ich sprawność seksualną. Co więcej nie sposób zapomnieć o tym, że jazda na rowerze znacznie usprawnia przepływ krwi i jej krążenie we wszystkich partiach naszego organizmu, a co za tym idzie, krew o wiele lepiej dociera również do członka, co gwarantuje silniejszą i bardziej trwałą erekcję. Niemniej jednak warto w tym momencie zwrócić uwagę na jeszcze jedną, niezwykle ważną kwestię. Jazda na rowerze aktywuje nie tylko partie mięśniowe, ale także oddziałuje na różnorodne ośrodki w mózgu, które zajmują się produkcją hormonów. W głównej mierze aktywowana zostaje produkcja testosteronu, czyli męskiego hormonu płciowego, który ma wpływ na popęd seksualny. Wówczas jazda na rowerze sprawi, że męskie libido będzie o wiele wyższe, a panowie będą o wiele chętniejsi do zbliżeń.

Jak jazda na rowerze oddziałuje na życie seksualne kobiet?

Skoro wiemy już, w jaki sposób jazda na rowerze wpływa na męski testosteron, a tym samym męskie libido, warto również zastanowić się, w jaki sposób będzie ona wpływała na życie seksualne kobiet. W ich przypadku z pewnością większe znaczenie będzie miało to, że jazda na rowerze pomoże wyrzeźbić sylwetkę, rozwiązać problem cellulitu, a także pomoże paniom zgubić zbędne kilogramy. To z pewnością przyczyni się do wzrostu ich pewności siebie, a tym samym do tego, że będą miały one większą ochotę na zbliżenie. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, że jazda na rowerze zmusza kobiece mięsnie do wytężonej pracy. Co więcej, pracują nawet mięśnie dna miednicy, czyli mięsnie kegla. To właśnie one odpowiadają za to, w jak intensywny sposób kobiety mogą odczuwać przyjemność seksualną i jak łatwo mogą one osiągnąć punkt kulminacyjny, czyli orgazm. Śmiało można więc powiedzieć, że jazda na rowerze sprawi iż panie znacznie łatwiej będą mogły osiągnąć swoisty szczyt rozkoszy, a tym samym ich doznania ze stosunku płciowego z partnerem będą o wiele bardziej intensywne.


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

Czym jest MTB i jakie są rodzaje rowerów górskich?

paryż rowery miejskie

Paryż, rowery miejskie. Zwiedzanie stolicy Francji na dwóch kółkach

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu z rowerem w tle

rowerowy biznesplan

Warsztat rowerowy – dobry pomysł na biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *