Dieta na rower na odchudzanie

Dieta na rower na odchudzanie

Dieta aktywnego rowerzysty powinna składać się w ponad połowie ze złożonych węglowodanów. Aby uzyskać energię, jedz zanim poczujesz pragnienie i systematycznie uzupełniaj utracone płyny i elektrolity. Zobacz, co i kiedy jesz i pijesz, aby nabrać energii do jazdy na rowerze.

Dieta rowerzysty powinna składać się z produktów wzmacniających intensywne pedałowanie. Węglowodany są szybko trawione i przekształcane w glukozę, której organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, dlatego są podstawowym paliwem dla pracujących mięśni. Dlatego powinno to stanowić 60% twojego zapotrzebowania na kalorie. Co powinienem jeść, aby uzyskać wysokiej jakości węglowodany? Najlepiej jeść złożone, nieprzetworzone produkty spożywcze, takie jak płatki owsiane, makaron, ryż, owoce, warzywa i pieczywo pełnoziarniste. Sięganie po cukierki, cukierki, chipsy, napoje gazowane lub ciasteczka jest błędem. Sięgając po takie produkty zwiększamy ryzyko zaniechania efektów wytworzonej energii do spalenia kalorii podczas jazdy rowerem.

Będąc na diecie warto spróbować tiramisu. W wersji dla osób na diecie ketogenicznej znajdziesz informacje tutaj: https://ketomierz.pl/keto-tiramisu

Jazda na rowerze- dieta i nawodnienie

Jazda na rowerze zobowiązuje do utrzymania odpowiedniej diety ale również nawodnienia aby szybciej zobaczyć efekty naszej ciężkiej pracy. Czysta woda jest odpowiednia na krótkich dystansach, ale przejażdżki dłuższe niż dwie godziny wymagają napojów izotonicznych w celu uzupełnienia elektrolitów. Elektrolity lub minerały (sód, chlor, wapń, magnez, potas) przenoszą ładunek elektryczny niezbędny do skurczu mięśni i utrzymania prawidłowego poziomu wody. Brak równowagi elektrolitowej może prowadzić do słabej wydajności, skurczów (zwykle z powodu niedoboru potasu, sodu i wapnia) oraz udaru cieplnego (szczególnie w czasie upałów).

Dieta na rower- klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu każdego udanego odchudzania jest stworzenie deficytu kalorycznego, który łatwo osiągnąć poprzez zaangażowanie się w nowy sport czy zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii. Najlepszym sposobem na efektywne odchudzanie na rowerze jest podjęcie się sportu oraz trzymanie swojego zapotrzebowania kalorycznego. Jazda na rowerze nie tylko ułatwi nam wytworzenie deficytu kalorycznego, ale również przyniesie inne fizyczne korzyści dla naszego organizmu. Jazda na rowerze to połączenie treningu siłowego z ćwiczeniami aerobowymi. Z jednej strony jazda na rowerze zwiększa metabolizm, a z drugiej wzmacnia i rozwija mięśnie nóg i tułowia. Ogólny efekt podjęcia się aktywności fizycznej wpływa na zmniejszenie poziomu stresu oraz poprawę nastroju i wydolność oddechową.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

Nowoczesne rowery elektryczne marki Engwe – co warto wiedzieć?

rower elektryczny miejski

Rower do miasta – elektryczny czy tradycyjny?

Jaki licznik na rower wybrać?

Czy warto mieć buty rowerowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *