Shimano Deore – wyższa jakość części rowerowych

shimano deore

Technologia idzie do przodu i to w każdej dziedzinie. Jazda na rowerze jest od wieków jedną z ulubionych aktywności ludzi, którzy oprócz uprawiania sportu chcą się w miarę szybko przemieszczać, bez trudności z parkowaniem, korkami itd. Z tego powodu marki produkujące części do rowerów stale muszą podnosić jakość dostarczanych rozwiązań, by zaspokoić rosnące oczekiwania klientów.

Deore produkuje osprzęt do pojazdów MTB, w tym przerzutki, napędy i wiele innych elementów, które zapewniają płynną zmianę przełożeń oraz bardziej ergonomiczną jazdę, również w trudnych warunkach. Poznaj najważniejsze cechy części Shimano Deore.

Deore XT – jedź wydajniej

Sprzęt Shimano Deore XT jest ceniony przez kolarzy ze względu na jakość komponentów. Napędy, dźwignie i zębatki zostały stworzone przy wykorzystaniu solidnych, a zarazem lekkich materiałów. Każdy rowerzysta z pewnością nie raz spotkał się z częściami marki w różnego rodzaju rankingach, jak i sklepach, najszerzej polecanych przez użytkowników jednośladów.

Osoby uprawiające kolarstwo górskie znają z pewnością manetki marki, a także przerzutki tylne, do tworzenia których grupa Shimano Deore przykłada szczególną wagę. Dzięki temu osoby poruszające się po górskich szlakach nie muszą obawiać się o zbytnią sztywność lub innego rodzaju problemy z łańcuchem.

Mechanizm przerzutek

Przerzutka tylna Shimano Deore, jak również mechanizm korbowy, są tworzone przy wsparciu najnowszych technologii, by zapewnić stabilność trzymania łańcucha, co przy wyjątkowo trudnych trasach jest szczególnie ważne.

Mechanizm korbowy MTB zyskał miano jednego z faworytów grupy Deore. Dzięki niemu układ napędowy pracuje wydajniej, a jeżdżący nie odczuwa problemów z napięciem i pracą łańcucha. Korba w tym mechanizmie została wykonana w taki sposób, by zmaksymalizować siłę bez zwiększania masy.

Technologia linkglide – tajna broń Deore

Dzięki korzystaniu ze zdobyczy technologii linkglide napędy rowerowe zyskały zupełnie nowe życie, przede wszystkim związane z ich długowiecznością. Dzięki temu jeżdżący może pedałować niemal bezstresowo, nie obawiając się o brak płynności lub nikłą trwałość zębów kasety.

Zobacz jak regulować przerzutki tutaj: http://roweres.pl/regulacja-przerzutek/

Logo linkglide na sprzęcie zawsze oznacza jego wysoką jakość, jak i zwiększanie komfortu jazdy za sprawą redukcji szarpnięć. Zatem nawet najbardziej wymagająca trasa, zakładająca częste zmiany prędkości nie stanowi problemu dla tego, kto zdecyduje się na korzystanie z części, które stanowią synonim komponentów dla najbardziej wymagających kolarzy.

Dlaczego warto zainwestować w części Shimano Deore?

Japońska marka stale poszerza asortyment, jednocześnie dbając o jego jakość. W przypadku pojedynczych części, jak i całych systemów pasja wkładana w produkcję każdego z nich jest wyczuwalna podczas jazdy.

Tworząc sprzęt dla wymagających, firma bierze pod uwagę konieczność stałego kontrolowania jakości, a także zmniejszania wagi poszczególnych części. Dlatego są one wykonywane precyzyjnie, a ich kucie oraz pozostałe etapy wytwarzania są na bieżąco zmieniane pod kątem wymagań nowego sprzętu.

Jeśli zatem twoja jazda na rowerze ma zdecydowanie charakter wyczynowy, dbając o swoje bezpieczeństwo, bądź przygotowany na poszukiwania części opisanych w artykule. Dzięki nim nie będziesz musiał spędzać długich godzin w serwisach, a podczas jazdy po najbardziej wymagającej trasie nie będziesz obawiał się o brak płynności lub niebezpieczne dla zdrowia twoich kolan szarpnięcia.

Warto obserwować markę Shimano, ponieważ stale pojawiają się w niej nowe komponenty, które zyskują sympatię najbardziej wymagających pasjonatów rowerowych wycieczek. Firma ma swoją stronę internetową, a części są dostępne również na najpopularniejszych platformach sprzedażowych.


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

przerzutki w piaście

Przerzutki w piaście – ułatwienie czy trudność? Szczery poradnik.

shimano slx

Shimano SLX M7100 – przegląd komponentów grupy osprzętu rowerowego

wolnobieg

Wolnobieg i kaseta – czym się różnią? Jak je wymienić? Poradnik dla początkujących miłośników rowerów

Shimano Acera

Shimano Acera – niezawodna grupa osprzętu rowerowego od kultowego producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *