Zastanawiasz się, czy istnieją sposoby na poradzenie sobie z intymnymi dolegliwościami, na które narażeni są rowerzyści? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy łatwe sposoby na uniknięcie tych problemów.
Jazda na rowerze to popularny sport. Niestety ta aktywność sportowa nie służy delikatnym intymnym miejscom na ciele. Dlatego warto dowiedzieć się, jak przygotować się do jazdy, aby uniknąć wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości.
Jazda na rowerze – odpowiednia higiena osobista
Podstawowym sposobem zapobiegania powstawaniu dolegliwości intymnych jest odpowiednia higiena osobista. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą o tym pamiętać. Zalecana jest kąpiel po każdej jeździe oraz nawilżanie okolic intymnych. Natomiast unikać powinno się nadmiernej depilacji, ponieważ naturalne owłosienie chroni oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji intymnych. Każdy rowerzysta powinien zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki, takie jak na przykład płyn lub żel do higieny intymnej, żel pod prysznic dla osób uprawiających sport, a także antyperspirant.
Jazda na rowerze – odpowiedni strój dla kobiet
Odpowiednia higiena osobista to nie wszystko. Bardzo ważny jest również właściwy strój. W przypadku kobiet polecane jest używanie spodenek z wkładką. Muszą być one idealnie dopasowane, ponieważ jeśli będą za duże lub za małe, to mogą powodować tarcie. Nadpotliwość może dodatkowo przyczynić się tutaj do powstania bolesnych otarć. Kobiety powinny także zrezygnować z bielizny. Najczęściej wykonana jest ona z syntetycznego materiału nieprzepuszczającego powietrza. Ten rodzaj odzieży wpija się i również powoduje otarcia. Warto też tu dodać, że podczas miesiączki zaleca się stosowanie tamponów.
Jazda na rowerze – odpowiedni strój dla mężczyzn
Jaki powinien być odpowiedni strój dla mężczyzn? Najlepszym wyborem są przewiewne spodenki, wykonane z naturalnych materiałów. Zazwyczaj wyposażone są one w specjalne ochraniacze, które przepuszczają powietrze. Taka odzież świetnie zabezpieczy okolice intymne. W szczególności polecana jest ona dla osób uprawiających jazdę ekstremalną. W trakcie takiego ruchu występuje wiele wstrząsów, które mogą powodować stłuczenia i uderzenia. Dzięki spodenkom z ochraniaczami można ich skutecznie uniknąć.
Jazda na rowerze – wybór odpowiedniego siodełka
Wybór odpowiedniego siodełka także odgrywa dużą rolę w zapobieganiu powstawania dolegliwości intymnych.
Damskie siodełko rowerowe
Jest ono specjalnie wyprofilowane. Ma część przeznaczoną na pośladki i większą przerwę, dzięki czemu dopływa więcej powietrza.
Męskie siodełko rowerowe
Jest wyprofilowane w ten sposób, że jądra nie są mocno uciskane, co pozwala na swobodny dopływ krwi oraz powietrza.
Czy jazda na rowerze przyczynia się do powstawania hemoroidów?
Zastanawiasz się, czy jazda na rowerze może wpłynąć na powstawanie hemoroidów? Te nabrzmiałe krwią guzki zamykające ujście odbytu tworzą się w wyniku długiego siedzenia. Krew nie dopływa do tej części ciała, guzki się powiększają, a w niektórych przypadkach nawet pękają. Należy tutaj zaznaczyć, że podczas jazdy na rowerze, pomimo siedzenia, jest się w ciągłym ruchu. Dolna połowa ciała, w tym okolice odbytu, jest stale odżywiona i ukrwiona. Dlatego ta forma ruchu nie przyczynia się do powstawania hemoroidów.
Jeśli uwielbiasz jazdę na rowerze, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu się do uprawiania tej aktywności fizycznej. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości intymnych.
Artykuł sponsorowany
Może Cię także zainteresować:
- Regulacja kierownicy w rowerze. Jak zadbać o prawidłową pozycję podczas jazdy?
- Ustawienie wysokości siodełka w rowerze – jak ustawić siodełko w rowerze? Regulacja siodełka i kierownicy – prawidłowa pozycja na rowerze
- Dlaczego warto posiadać kamizelki odblaskowe na rower?
- Jakie ciśnienie w rowerze? Dostosuj twardość opony do swoich potrzeb!
- Jaki rower do miasta? Sprawdź, jak wybrać rower idealny!
- Na co zwrócić uwagę kupując rower szosowy?
- Jak dbać o skórę problematyczną podczas wycieczek rowerowych? Odpowiedni strój dla rowerzystów
- Dieta na rower na odchudzanie