Rowerowe przejażdżki to fantastyczna aktywność dla osób starszych, jak i młodszych. Nie warto z niej rezygnować, nawet jeśli przyjdą zimniejsze dni. Koniecznie sprawdź, jak się ubrać na rower jesienią, aby nie musieć siedzieć w domu nawet, kiedy niebo jest zachmurzone czy pada lekki deszcz. W poniższym artykule podpowiemy, co warto na siebie nałożyć, a czego w szczególności unikać!
Odzież rowerowa – bawełnie mówimy stanowcze NIE!
Jesień to dość chłodna pora roku, która stawia sportowców przed wyzwaniem. Spadające temperatury nie zachęcają do wychodzenia, jednak warto się przełamać i się na to zdecydować. Tak naprawdę wystarczy mieć na stanie dobrą odzież, która nie pozwoli zmarznąć podczas wysiłku.
Z pewnością decydując się na przejażdżkę rowerową jesienią czy zimą, warto odpuścić sobie całkiem odzież bawełnianą. Bawełna to materiał w pełni naturalny, bardzo miękki w dotyku, a do tego wygodny. Jednak nie jest tkanina, którą warto wykorzystywać podczas uprawiania sportu. Wręcz przeciwnie – lepiej jej unikać. Główną wadą bawełny jest to, że zatrzymuje w sobie wodę. Dość długo schnie, a więc stanowi zagrożenie dla osoby uprawiającej sport w bardziej zimowych porach. Jadąc rowerem w niskich temperaturach, można z łatwością wyziębić organizm, a to może doprowadzić do ciężkich chorób. Dodatkową wadą bawełny jest to, że lepi się do ciała, kiedy jest mokra, niezbyt wygodnie się rozciąga i nie trzyma swojego rozmiaru. Jeśli chcesz, by Twoja odzież faktycznie nadawała się na rower jesienią, warto postawić na włókna syntetyczne, które są znacznie bardziej funkcjonalne w przypadku wysiłku fizycznego i pocenia się.
Odzież kolarska – ubiór na cebulkę
Chłodne dni wymagają ubrania się na cebulkę. Ma to jednak sens tylko wtedy, kiedy wszystkie warstwy stworzone są z oddychających materiałów, które cechują się szybkim wysychaniem. Odzież kolarska męska to głównie włókna syntetyczne, które świetnie radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz.
Jeśli chcesz ubrać się poprawnie na cebulkę, koniecznie skorzystaj z poniższej ściągi:
- pierwsze powinna być warstwa podstawowa, czyli taka, która znajduje się najbliżej skóry oraz cechuje się właściwościami oddychającymi oraz odprowadzającymi wilgoć,
- druga warstwa to izolacja – oddycha, aby odprowadzić parę wodną oraz izoluje przed utratą ciepła przez ciało,
- ostatnia warstwa, najdalej od skóry to warstwa ochronna, której zadaniem jest ochrona człowieka przed wiatrem, opadami i innymi czynnikami, jednocześnie ma za zadanie oddychać, czyli odprowadzić nadmiar pary wodnej.
Jaką odzież rowerową znajdziesz w profesjonalnych sklepach?
Rowerzyści bardzo często decydują się na spodenki rowerowe. Jesienią jednak mogą okazać się za krótki, podobnie jak koszulki rowerowe. Rowerowa odzież występuje również w wersji długiej, czego przykładem są bluzy, kurtki, koszulki termoaktywne oraz spodnie i getry. Odzież rowerowa to wysokiej jakości produkty, które powstają przy użyciu specjalnych włókien syntetycznych. Zapewniają maksymalny komfort jazdy na rowerze nawet w zimny dzień. Kurtki przeciwdeszczowe dedykowane są na jesienną słotę, chronią doskonale przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sklep Sport-shop oferuje odzież rowerową damską. W asortymencie znajdą się też rękawiczki rowerowe, odzież sportowa, a także męska odzież rowerowa. Nawet, jeśli Twoja jazda nie wychodzi poza poziom jazdy rekreacyjnej, warto mieć na sobie odpowiednie ubranie, aby później nie narzekać na złe samopoczucie czy przeziębienie, do którego może doprowadzić jazda w nieodpowiednim stroju.
Artykuł sponsorowany
Może Cię także zainteresować:
- Jak się ubrać na rower w zależności od pogody i pory roku?
- Windstopper – czym się charakteryzuje odzież wykonana z tego materiału?
- Jak się ubrać na rower? Poradnik
- Sekrety wyboru idealnego stroju na trekking górski: Materiały, warstwy i akcesoria
- Wycieczka rowerowa to rekreacja dobra dla każdego. Sprawdź, jak ją zaplanować i co warto mieć ze sobą!
- Do czego uprawnia karta rowerowa – komu jest potrzebny taki dokument?
- Bikepacking, czyli co zabrać ze sobą na rower w długą trasę?
- Krem głęboko nawilżający – czy to wystarczy na wycieczkę rowerową w pełnym słońcu? Męska pielęgnacja twarzy