Pomieszczenie do przechowywania rowerów – jak je zorganizować?

rowernia

Pomieszczenie do przechowywania rowerów powinno być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone. Kradzieże rowerów zdarzają się dosyć ciężko. Odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe będą więc koniecznością. Dowiedz się więcej!

Pomieszczenie, w którym przechowujesz rower, naprawdę warto bardzo dobrze zabezpieczyć. Rowery są często bardzo drogie, a więc ich utrata może mocno uderzyć w domowy budżet. Dobrze zabezpieczone pomieszczenie może uchronić rowerzystę przed kradzieżą. Zabezpieczenia to jednak nie wszystko. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, gdy organizujesz pomieszczenie do przechowywania rowerów? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Jak duże powinno być pomieszczenie do przechowywania rowerów?

Rozmiary pomieszczenia do przechowywania rowerów zależą oczywiście od ich liczby. Jeżeli masz tylko jeden rower, to wystarczy niewielkie pomieszczenie. Sytuacja zmienia się, gdy rowerów jest zdecydowanie więcej. Wtedy pomieszczenie musi być znacznie większe. Sytuację ułatwia to, że na rynku można nabyć wiele różnego rodzaju wieszaków rowerowych, dzięki którym można zaoszczędzić bardzo dużo miejsca.

Musisz także zastanowić się, czy w pomieszczeniu z rowerami będziesz również przeprowadzał ich konserwacje. Rowery powinno się serwisować przynajmniej raz do roku. Wiele osób oddaje swoje jednoślady w ręce specjalistów, ale nie każdy jednak chce narazić się na dodatkowe koszty. Jeżeli pomieszczenie do przechowywania rowerów będzie jednocześnie twoim warsztatem, to możesz potrzebować całkiem dużo miejsca.

Jak zabezpieczyć pomieszczenie do przechowywania rowerów?

Rowery bardzo często padają ofiarą kradzieży. Na taką sytuację możesz narazić się nie tylko podczas przejażdżki. Kradzieże z piwnic oraz komórek zdarzają się częściej, niż ci się wydaje! Czasami łańcuch i kłódka mogą nie być wystarczającym zabezpieczeniem. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe. Nie warto oszczędzać na zabezpieczeniach, zwłaszcza jeżeli jesteś właścicielem kilku drogich rowerów. Ich utrata może być bardzo przykra. Skradzione rowery bardzo często już się nie odnajdują. Jeżeli chcesz zainwestować w drzwi antywłamaniowe, to zachęcamy do skorzystania z oferty baranskidrzwi.pl.

Wieszaki w pomieszczeniu do przechowywania rowerów

Na rynku jest naprawdę wiele różnorodnych wieszaków na rower. Możesz spotkać się z klasycznymi wieszakami, które umożliwią ci powieszenie roweru na ścianie, ale równie dobrym wyborem mogą być wieszaki pozwalające powiesić rower na suficie. Konstrukcja wieszaków nie jest skomplikowana, są to po prostu metalowe konstrukcje, które utrzymują rower w stałej pozycji.

Najczęściej wykorzystuje się wieszaki naścienne, które przyczepiane są do ramy rowerowej. Przed ich zamontowaniem należy jednak odpowiednio przygotować ścianę. Alternatywą są wieszaki, które przytrzymują rower za przednie koło. Mają one bardzo dużą zaletę – koło nie ma kontaktu ze ścianą, a więc jej nie zabrudzi. Trudniej jest jednak zdjąć rower z takiego wieszaka, dlatego dużo osób uważa to rozwiązanie za niewygodne. Oczywiście możesz obyć się bez specjalnych wieszaków, ale nie da się ukryć, że mogą one być przydatne. Nie sprawdzą się jednak w bardzo małych pomieszczeniach. W tym wypadku konieczne będzie po prostu postawienie roweru w stabilnej pozycji.

Co jeszcze powinno znaleźć się w pomieszczeniu do przechowywania rowerów?

Oprócz wieszaków warto też zainwestować w podstawowe narzędzia do konserwacji roweru. Kilka kluczy pasujących do twojego roweru zawsze się przyda. Dobrze też mieć pompkę rowerową, dzięki której będziesz mógł napompować koło w razie konieczności. Jeżeli chcesz wykonywać dużo bardziej zaawansowane prace przy rowerze, to warto wyposażyć pomieszczenie w duży zestaw kluczy, smary oraz inne przydatne przy konserwacji przedmioty. 

Pomieszczenie, w którym przechowywane są rowery, powinno być bardzo dobrze zabezpieczone. Dzięki temu potencjalny złodziej może zrezygnować z próby włamania. Warto też wyposażyć się w wieszaki rowerowe oraz podstawowe narzędzia do naprawy.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

Nowoczesne rowery elektryczne marki Engwe – co warto wiedzieć?

rower elektryczny miejski

Rower do miasta – elektryczny czy tradycyjny?

Jaki licznik na rower wybrać?

Czy warto mieć buty rowerowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *