Jak dbać o skórę problematyczną podczas wycieczek rowerowych? Odpowiedni strój dla rowerzystów

Jak dbać o skórę problematyczną podczas wycieczek rowerowych

Skóra z niedoskonałościami wymaga regularnej i dobrze dopasowanej pielęgnacji. Podczas intensywnych treningów i wycieczek rowerowych, konieczna jest dodatkowa ochrona. Sprawdź nasze rady i skompletuj swoją kosmetyczkę!

Zasady pielęgnacji skóry podczas treningu 

Wypryski, trądzik zaskórnikowy czy bolesne, podskórne pryszcze mogą pojawić się w każdym wieku. Ich przyczyny mogą tkwić zarówno w nieodpowiedniej pielęgnacji, jak i w zmianach hormonalnych lub nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych.

Zarówno przed, jak i po treningu należy oczyścić i zabezpieczyć cerę. W zależności od typu przejażdżki raz pory roku, konieczne będzie indywidualne dopasowanie pielęgnacji.  

Jak zadbać o cerę podczas kilkudniowej wycieczki rowerowej?

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się trądziku lub nie dopuścić do jego zaognienia podczas kilkudniowej wycieczki, koniecznie musisz zadbać o oczyszczanie skóry. Wielokrotne aplikowanie kremu z filtrem, wiatr i pył mogą skutecznie zapchać cerę. W efekcie po powrocie do domu na twarzy może pojawić się intensywny wysyp. 

O czym należy pamiętać, wybierając się na rower zimą?

Zimowe wycieczki wymagają odpowiedniego przygotowania. Konieczny jest dobrze dopasowany sprzęt, rozgrzewka i ciepłe ubranie. Nie można także zapomnieć o przygotowaniu skóry. 

Cera w kontakcie z zimnym powietrzem wymaga zabezpieczenia. Przede wszystkim przed utratą wilgoci, a zarazem elastyczności i gładkości. Świetnie sprawdzą się kremy intensywnie nawilżające i natłuszczające. W szczególnie chłodne dni warto wybierać preparaty o niskiej zawartości wody. 

Zimowa pielęgnacja skóry również musi zawierać krem z wysokim filtrem, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu. 

Świetnie sprawdzą się filtry, które można bardzo łatwo nakładać. Doskonałym wyborem będą wersje w spreju lub sztyfcie. Dzięki temu ponowienie zajmie jedynie kilka sekund. 

U osób zmagających się z trądzikiem kluczową kwestią jest stosowanie pielęgnacji, która nie będzie pogłębiała problemu. Zapychające kremy czy nieskuteczne środki oczyszczające mogą przyczynić się do zaognienia zmian zapalnych. 

Ochrona cery podczas letniej wycieczki rowerowej 

Skóra na twarzy jest wrażliwa i cienka. Z tego względu wymaga szczególnej ochrony oraz pielęgnacji. Niezależnie od pory roku konieczne jest regularne stosowanie filtrów z wysokim filtrem, lecz w trakcie miesięcy letnich jest to podwójnie istotne. 

Warto mieć stale na uwadze, że kremy z wysokim filtrem powinny być aplikowane rano i kilkukrotnie dokładane w ciągu dnia. Dzięki temu ochrona będzie efektywna, a cera w pełni zabezpieczona. 

Konieczne jest również odpowiednie nawilżenie. W trakcie wycieczki rowerowej w lecie skóra jest narażona nie tylko na światło słoneczne, ale również wiatr, suche powietrze i pot. Bariera lipidowa jest narażona na szereg uszkodzeń. 

Delikatne oczyszczanie i lekkie kremy nawilżające powinny w pełni skutecznie zadbać o cerę. Osoby ze skórą trądzikową w okresie letnim powinny szczególną uwagę przyłożyć do usuwania potu oraz nadmiaru sebum z powierzchni cery. Zawarte w nich bakterie, sól oraz toksyny mogą bardzo negatywnie wpływać na kondycję skóry. W efekcie stany zapalne oraz zmiany ropne  mogą się rozwijać. 

Jak dobrać ubranie na rower dla osoby zmagającej się z trądzikiem na plecach? 

Trądzik jest chorobą dermatologiczną, która może dotknąć osoby w każdym wieku i objawiać się zaskórnikami i wypryskami na twarzy, plecach, ramionach i pośladkach. Łagodzenie stanów zapalnych jest czasochłonne i wymaga holistycznego podejścia. 

Prawidłowa pielęgnacja, zdrowa dieta i w razie konieczności odpowiednie leki są oczywiście podstawą. Ważna jest także ogólna higiena życia. Odpowiednia ilość snu, zredukowanie stresu i ograniczenie niekorzystnych zwyczajów, takich jak gorące kąpiele. 

Choć uprawianie sportu, zwłaszcza na świeżym powietrzu jest działaniem korzystnym, należy koniecznie zadbać o odpowiedni strój. W tym przypadku kluczowa jest przewiewność. Dzięki temu skóra nie będzie się nadmiernie pocić i stwarzać doskonałego środowiska bakteriom. 


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

kolarstwo przełajowe

Kolarstwo przełajowe – czym jest?

trasa rowerowa r10

Trasa rowerowa R10 – szlak wzdłuż wybrzeża Bałtyku, który pokonasz rowerem!

szlakiem orlich gniazd rowerem

Szlakiem Orlich Gniazd – rowerem przez Jurę Krakowsko-Częstochowską

jakie buty na rower

Jakie buty na rower? Doradzamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *