Jesteś fanem rowerowych wycieczek? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej! Jak wybrać i stosować krem z filtrem UV?

rowerowe wycieczki

Rower to świetny sprzęt, który nie tylko dba o aktywność fizyczną, ale pozwala miło spędzić czas. Przed długą wycieczką warto pamiętać o kremie z filtrem. Czy wiesz dlaczego?

Jazda rowerem to obecnie nie tylko rekreacja. Wiele osób wykorzystuje go, dojeżdżając do pracy. Dla niektórych jest jedynym środkiem komunikacji. Nadal niewiele osób pamięta, że skóra to organ, o który trzeba odpowiednio dbać. Wsiadając na rower, należy jej się dodatkowa ochrona przed słońcem. Dowiedz się, jaki produkt wybrać i gdzie go kupić. Poznaj sposób aplikacji, który zagwarantuje ci skuteczne działanie. Zapraszamy do krótkiego poradnika. 

Rowerowe wycieczki, czyli na co narażona jest twoja skóra

Jazda na rowerze to bezpośrednia ekspozycja na wszystkie warunki atmosferyczne. Jedynym sposobem jakiejkolwiek ochrony jest odpowiedni strój, czapka i okulary. Często jest to również przeciwdeszczowa peleryną. Twoja skóra także nie pozostaje obojętna na ich działanie. Najbardziej destrukcyjne jest słońce, a dokładnie promieniowanie ultrafioletowe. Zanim sprawdzisz jaki krem do opalania kupić, poznaj inne niekorzystne czynniki, do których można zaliczyć:

  • wiatr;
  • zmienną temperaturę;
  • wilgotność;
  • deszcz;
  • mróz.

Dlaczego ochrona przed promieniowaniem jest ważna?

Słońce, mimo tego, że jest niezbędne do życia – na twoją skórę działa niekorzystnie. Promieniowanie, które generuje, przyjmuje różne oblicza i oddziałuje na odmiennych jej strukturach. UVA odpowiada za tzw. fotostarzenie. Na skórze pojawiają się charakterystyczne zmarszczki. UVB związane jest z opalenizną, ale także poparzeniami. Powoduje powstawanie nowych i pogłębia już istniejące. Krem z filtrem zapobiega wspomnianym destrukcyjnym działaniom i dba o zdrowie jednego z najważniejszych organów, czyli twojej skóry. 

Jaki produkt będzie najlepszy dla ciebie?

Nie będziemy ukrywać – rynek kosmetyczny jest ogromny, a kremy z filtrem przechodzą prawdziwe odrodzenie. Coraz rzadziej można spotkać te o trudnej do rozsmarowania, białej konsystencji. Obecne używa się ich z przyjemnością, a wykończenie, jakie dają i sposób aplikacji, są bardzo zadowalające. Jaki olejek do opalania warto kupić? Krem lub inny preparat z filtrem UV ma przede wszystkim spełniać funkcję ochronną. Nawilżanie i inne działanie pozostaw odmiennym kosmetykom. Jeśli posiada w składzie dodatkowe substancje – to świetnie! Jednak nie opieraj na tym swojej pielęgnacji. Krem ochronny dobieraj do typu cery, ale także weź pod uwagę stopień protekcji. Inny wybierzesz do miasta, a nieco inny na egzotyczne wakacje. 

Kremy z filtrem UV – rodzaje

W kosmetyce można wyróżnić podstawowe rodzaje produktów z filtrem ochronnym. Wyróżnia się je na podstawie składników, które odpowiadają za fotoprotekcję. Są to:

  • filtry chemiczne;
  • filtry mieszane;
  • filtry mineralne.

W wielu źródłach można odnaleźć informacje o naturalnych filtrach UV zawartych m.in. w olejach roślinnych. Musimy cię rozczarować. Jeśli w jakikolwiek sposób chronią, to na bardzo niskim poziomie. Taka ochrona w zupełności nie sprawdzi się w codziennym życiu i jeździe na rowerze. 

Kremy przeciwsłoneczne – aplikacja

Aplikacja kremów przeciwsłonecznych to bardzo ważna procedura. Przede wszystkim najistotniejsza jest ich ilość. Szacuje się, że najbardziej wskazaną jest ta, która pokryje cały palec wskazujący – tym najłatwiej się sugerować. Jest to dużo, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju kosmetyku. W warunkach, gdzie skóra narażona jest na działanie słońca, konieczne jest ponowne aplikowanie produktu co 2 lub 3 godziny. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie należytą ochronę przed fotostarzeniem, przebarwieniami i bolesnym oparzeniem. 

Gdzie kupić dobry krem z filtrem?

Obecnie nie będziesz mieć problemu z zakupem kremu z filtrem. Wybrany kosmetyk dostaniesz w sklepach online. W sieciowych drogeriach jest wiele marek, co oznacza, że wybór także nie jest mały. Apteka to również dobre miejsce do zakupów kosmetyków ochronnych. 

Jazda na rowerze to świetny sposób na dbanie o aktywność fizyczną. Nie zapominaj o swojej skórze, która potrzebuje odpowiedniej ochrony, by cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem. 


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

kolarstwo przełajowe

Kolarstwo przełajowe – czym jest?

trasa rowerowa r10

Trasa rowerowa R10 – szlak wzdłuż wybrzeża Bałtyku, który pokonasz rowerem!

szlakiem orlich gniazd rowerem

Szlakiem Orlich Gniazd – rowerem przez Jurę Krakowsko-Częstochowską

jakie buty na rower

Jakie buty na rower? Doradzamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *