Odpowiedni kask na głowę podczas jazdy rowerem

Dobór kasku na rower

Trzeba przyznać, że każdy sklep z dużym wyborem kasków rowerowych jest w stanie spełnić wymagania zawodowych rowerzystów, jak również amatorów, jacy po dwa kółka sięgają sporadycznie. Tylko co tak naprawdę wybrać z tej ogromnej oferty? Do wyboru kasku należy podchodzić w sposób świadomy.

Wiele do powiedzenia na ten temat ma internetowy sklep z dużym wyborem kasków rowerowych, jak również placówki stacjonarne. Ze spokojem można wybrać się na zakupy do normalnego sklepu, gdzie na miejscu można skorzystać z pomocy fachowego sprzedawcy. Jednak internet również kusi swoją ofertą, która jest lepsza pod względem cenowym. Zakup w internetowym sklepie z dużym wyborem rowerowych kasków nie powinien stanowić dużego problemu.

Po pierwsze – należy przygotować sobie centymetr krawiecki, który pomoże zmierzyć obwód głowy. Po drugie – poprosić o pomoc drugą osobę, która będzie w stanie wykonać prawidłowe pomiary. Muszą zostać one wykonane tuż nad linią ucha. Uwaga! Jeżeli ktoś miał już kask rowerowy i myśli o jego zmianie, to i tak powinien dokonać ponownego pomiaru. Tym bardziej, jeżeli nie był on dawno wykonywany. Po trzecie – uzyskany obwód głowy zawsze należy dokładnie porównać z tabelką jaka udostępniana jest na stronie, bo „rozmiar rozmiarowi nierówny”.

Przymiarki do kasku

W sklepie z dużym wyborem kasków rowerowych zawsze należy zwracać uwagę na wygodę noszenia, jak również na wykończenie. Warto również zorientować się, czy istnieje możliwość zwrotu. Gdyby ewentualnie okazało się, że np. system noszenia, wbudowany w kask, jednak jest tym elementem co uwiera. Warto zwrócić uwagę także na to, jakie materiały zostały użyte do wykonania. Kobiety będą zwracały również uwagę na to, czy w kasku będą mogły swobodnie zawiązać kitkę. Niby rzecz prozaiczne, a są one jest w stanie dowodzić wygody i komfortu jazdy.

Ktoś powie, że bez kasku również da się jeździć. Niby tak, ale nie można zapomnieć o tym, że mowa tutaj o ochronie najważniejszego organu. Kask chroni jednak głowę przed poważniejszymi urazami, dlatego do tematu trzeba jak najbardziej podejść bardzo ostrożnie.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

Nowoczesne rowery elektryczne marki Engwe – co warto wiedzieć?

rower elektryczny miejski

Rower do miasta – elektryczny czy tradycyjny?

Jaki licznik na rower wybrać?

Czy warto mieć buty rowerowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *