Czy jazda na rowerze odchudza? Sprawdź, czy to dobry sposób na odchudzanie!

czy jazda na rowerze odchudza

Najważniejsze informacje

  • Jazda na rowerze ma mnóstwo zalet, spośród których warto wspomnieć m.in. o lepszym dotlenieniu organizmu czy poprawie kondycji.
  • Czy jazda na rowerze odchudza? Częsta jazda na rowerze może odchudzać i to bardzo skutecznie!
  • Aby schudnąć, jeżdżąc na rowerze, należy m.in. regularnie ćwiczyć, czy unikać wzniesień i pagórków. 
  • Gdy złapią cię chwilę zwątpienia podczas treningu, to warto, abyś włączył swoją ulubioną muzykę (ta zawsze pomaga!). Oczywiście pod warunkiem, że jedziesz po trasie znajdującej się z dala od drogi. 

Czy jazda na rowerze odchudza?

Chcesz zacząć częściej jeździć na rowerze, a przy okazji zrzucić nadprogramowe kilogramy, lecz nie wiesz, czy to w ogóle możliwe? Czy jazda na rowerze odchudza? Mamy dla ciebie dobrą informację, ponieważ odchudzanie na rowerze jest jak najbardziej możliwe! Musisz wiedzieć, że wystarczy zaledwie godzina jazdy na rowerze, aby spalić nawet 500 kcal. Jazda na rowerze to aktywność, która angażuje praktycznie cały organizm, mięśnie spalają więcej paliwa i pobierają zapasy energii z komórek tłuszczowych. Niezwykle ważne jest to, że uda ci się schudnąć jedynie wtedy, gdy zadbasz o to, aby każda przejażdżka wynosiła przynajmniej 30 minut. Jeśli myślisz, że wystarczą zaledwie dwa okrążenia wokół domu, to niestety jesteś w dużym błędzie. Niezwykłe efekty zauważysz jedynie wtedy, gdy będziesz prawidłowo i regularnie trenował. 

Jazda na rowerze a dieta

Czy jazda na rowerze odchudza? Oczywiście! Jednak nie możesz zapominać o odpowiedniej diecie. Ujemny bilans kaloryczny i pilnowanie jakości produktów, po które sięgasz, jest bardzo ważne. Niestety skupiając się na samej jeździe na rowerze, najprawdopodobniej nie uda ci się uzyskać satysfakcjonujących efektów, bowiem sam trening zwiększy twój apetyt, częściej będziesz odczuwał głód, zatem samokontrola i dyscyplina w kuchni jest niezbędna!

Ile kalorii można spalić, jeżdżąc na rowerze?

Odpowiedź na pytanie, czy jazda na rowerze odchudza, jest już znana. Ile jednak dokładnie można schudnąć podczas takiej aktywności? Przykładowo jeśli twoja waga to 60 kg, to uda ci się spalić mniej-więcej 500 kcal podczas 60-minutowego treningu. Z kolei gdy ważysz nieco więcej, np. 85 kg, to spalisz około 660 kcal. 

Jak jeździć na rowerze, żeby schudnąć?

Zdecydowanie lepszą opcją są spokojne treningi trwające około godziny 3–4 razy w tygodniu niż intensywne trenowanie przez kilkanaście minut każdego dnia. To jeden z lepszych sposobów na to, aby uchronić się przed początkowym przetrenowaniem. Na pewno powinieneś też zwrócić uwagę na szybkość jazdy, czy tętno. Eksperci są zdania, że w celu zrzucenia niepotrzebnych kilogramów należy jechać z prędkością ok. 15 km/h przy zachowaniu tętna odpowiedniego dla wieku (np. 30 lat – 115–150). Istotne jest też to, aby na początku jazda była delikatna i odbywała się na krótkich trasach. Wraz z upływem czasu będziesz mógł zwiększać długość tras, czy też wybierać mocniejsze obciążenie. 

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Odpowiedź na pytanie, czy jazda na rowerze odchudza, jest już oczywista. Jakie jednak jeszcze korzyści niesie za sobą jazda na rowerze? Jazda na rowerze to niezwykle wiele korzyści, do których zalicza się m.in. zwiększenie wydolności tlenowej, wzmocnienie mięśni, czy wspomaganie kondycji serca i całego układu krwionośnego. Poza tym rower to poprawa samopoczucia, niezależność oraz oszczędność pieniędzy i czasu.

Czy jazda na rowerze odchudza? Dowiedziałeś się, że dzięki tej aktywności jak najbardziej możesz schudnąć, zyskać piękną sylwetkę, czy nawet poprawić swoje samopoczucie. Z jazdy na rowerze wynika naprawdę wiele zalet. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że rowerowe przejażdżki to dobry sposób, aby zrzucić nieco kilogramów, a przy okazji zwiedzić nieco okolicę.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

kolarstwo przełajowe

Kolarstwo przełajowe – czym jest?

trasa rowerowa r10

Trasa rowerowa R10 – szlak wzdłuż wybrzeża Bałtyku, który pokonasz rowerem!

szlakiem orlich gniazd rowerem

Szlakiem Orlich Gniazd – rowerem przez Jurę Krakowsko-Częstochowską

jakie buty na rower

Jakie buty na rower? Doradzamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *