Zrównoważona praca, zdrowy umysł: jak zachować zdrowie psychiczne w okresie rozwoju kariery

Być może jesteś teraz na samym początku swojej kariery i chcesz znaleźć wymarzoną pracę. Pomogą Ci w tym specjalne usługi poszukiwania pracy. Aby ułatwić sobie pracę, nie trzeba już o 6 rano kupować gazet i szukać tam wolnych miejsc pracy, teraz wystarczy, że szukając pracy, użyją słów kluczowych, np. praca Drezdenko.

Czy budując karierę można zachować zdrowie psychiczne? I co z tym zrobić?

Czym jest zdrowie psychiczne?

Zdrowie psychiczne to przede wszystkim brak jakichkolwiek odchyleń i chorób psychicznych. Ale czasami nawet całkowicie zdrowa osoba jest w niestabilnym stanie i ma problemy w sferze emocjonalnej i psychicznej. Dlatego bardziej precyzyjną definicją rozważanego pojęcia jest dobrostan społeczny i psychiczny, który pozwala żyć pełnią życia: realizować siebie i ujawniać swój potencjał, produktywnie pracować, doświadczać satysfakcji i wnosić pewien wkład w życie społeczne życie.

Jak wzmocnić psychikę? Jak zachować zdrowie psychiczne?

Ponieważ zależy to od wielu czynników, należy działać kompleksowo.

Główne kroki w kierunku stabilnego i zdrowego umysłu:

  • Postępuj zgodnie z reżimem dnia.

Jeśli nie będziesz w pełni odpoczywać i nie będziesz się wysypiać, Twój układ nerwowy będzie dosłownie pracować, zużywając się, co z pewnością doprowadzi do nieprawidłowego działania i awarii. Aby tego uniknąć, kładź się i wstawaj o tej samej porze, śpij co najmniej osiem godzin dziennie, zachowaj równowagę pomiędzy pracą i odpoczynkiem, nie przepracuj się. Jeśli twoje ciało dostroi się do określonego trybu, będzie działać odpowiednio sprawnie, funkcjonowanie wszystkich jego ważnych układów, w tym układu nerwowego, unormuje się.

  • Jedz prawidłowo i zbilansowanie.

Stan i funkcjonowanie układu nerwowego zależy bezpośrednio od spożywanej żywności, a także od zawartych w niej korzystnych substancji. Szczególnie przydatne dla zdrowia psychicznego są witaminy z grupy B, cynk, selen i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jedz więcej zieleniny i zielonych warzyw, zbóż, owoców morza i ryb morskich, owoców. Ale jeśli to możliwe, lepiej odmówić nadużywania alkoholu, tłustego, słodkiego, mąki, smażonego i marynowanego.

  • Obserwuj swoje zdrowie.

Pojawienie się chorób przewlekłych często bardzo wyczerpuje układ nerwowy. Aby tego uniknąć, pomocne będą regularne badania profilaktyczne, wczesna diagnoza i przestrzeganie zaleceń lekarzy.

  • Naucz się kontrolować swoje emocje.

Na początku nie będzie to łatwe, szczególnie jeśli z natury jesteś osobą impulsywną i temperamentną. Ale jeśli będziesz stale trenować, wkrótce osiągniesz pozytywne rezultaty. Pomogą w tym niektóre ćwiczenia. Na przykład, jeśli czujesz, że zaraz „eksplodujesz”, spróbuj wziąć głębokie oddechy i skupić się na oddechu. Lub zacznij odliczać wstecz. Albo pomyśl o czymś przyjemnym, przenieś się mentalnie do miejsca, w którym byłeś szczęśliwy i pozostań tam chociaż przez kilka minut.

  • Uprawiaj sport.

Regularnie uprawiany sport tonizuje, poprawia funkcjonowanie całego organizmu, pomaga „przepracować” nieprzyjemne emocje, poprawiając tym samym nastrój.

  • Odwróć uwagę czymś, co wywoła pozytywne emocje.

Może to być wyjście do kina, teatru, zakupy, kolacja w miłym towarzystwie, wycieczka na łono natury, podróże, robienie tego, co kochasz i tak dalej.

  • Staraj się minimalizować negatywne skutki.

Jeśli więc jesteś osobą sentymentalną, lepiej unikać rozmów na „bolesne” dla ciebie tematy, nie czytać ani nie oglądać wiadomości kryminalnych, przestać oglądać horrory, thrillery.

  • Zrelaksuj się przed snem.

Przyda się godzinny wieczorny spacer, kontrastowy prysznic lub ciepła kąpiel, obejrzenie dobrego filmu, przeczytanie książki, słuchanie muzyki.

  • Naucz się myśleć pozytywnie i we wszystkim dostrzegaj dobro.

Staraj się być rozproszony i nie skupiać się na negatywach, znajdź coś dobrego nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Pomyśl o tym, że w tej chwili ktoś może być dużo gorszy od Ciebie. Nie jest to łatwe, ale optymistom dużo łatwiej idzie się przez życie, są bardziej odporni na stres.

  • Szukaj wsparcia i pomocy.

Mogą to zapewnić krewni, przyjaciele lub po prostu nieznajomi na forum tematycznym w Internecie. Zawsze możesz zwrócić się o wykwalifikowaną pomoc do psychologów lub psychoterapeutów.

Wniosek

Koncentrując się na introspekcji, wyznaczaniu celów, uczeniu się przez całe życie, tworzeniu sieci kontaktów, elastyczności i równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, możesz odnieść sukces w każdej branży i na każdym rynku pracy. Pamiętaj, że rozwój kariery to proces trwający całe życie i nigdy nie jest za późno, aby zacząć pracować nad osiągnięciem swoich celów.

Pamiętaj, że dobre zdrowie psychiczne jest kluczem do satysfakcjonującego i szczęśliwego życia!

Materiał promocyjny.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo

Kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo przejazdu? Zasady ruchu drogowego

szytka czy opona

Szytka czy opona? Na co postawić?

jak napompować rower

Jak napompować rower? Pompowanie koła krok po kroku

Czy treningowy rower magnetyczny to klucz do osiągnięcia wymarzonej sylwetki w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *