Jakie rowery do jazdy po lesie warto wybrać? Rower do lasu – jak wybrać rower? Rodzaj roweru. Rower górski, trekkingowy czy rower crossowy – wybór roweru

rowery do jazdy po lesie

Rowery do jazdy po lesie mogą być różne. Które powinien wybrać rowerzysta amator, a które profesjonalista? Czy nowym rowerem górskim można jeździć po asfalcie?

Dowiedz się jakie rowery do jazdy po lesie najlepiej wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian, więc wybór może być problematyczny. Kolarstwo ma jednak sprawiać przyjemność, więc dowiedz się, jakie modele będą najlepsze na trudnym terenie!

Poradnik rowerowy – jaki rower do jazdy po lesie wybrać?

W zależności od specyfiki terenu i zastosowania roweru powinieneś wybrać różne modele. Nie możesz jeździć na jednym typie roweru w każdych warunkach. W końcu nie od dziś wiadomo, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie inaczej jest w przypadku jednośladów. Jeśli pokonujesz szutrowe trasy, często wybierasz się poza utwardzone ścieżki lub jeździsz po ciężkim terenie, będziesz potrzebować roweru crossowego, trekkingowego lub tzw. górala. Niektóre rowery do jazdy po lesie będą jednak złym rozwiązaniem i pozbawią Cię czerpania przyjemności z jazdy. Z tego powodu powinieneś unikać rowerów typu szosowego oraz miejskiego.

Rower górski, cross czy trekkingowy – wybór roweru?

Jeśli lubisz amatorskie przejażdżki po nierównościach, ale również jeździsz rowerem po mieście, wybór odpowiedniego modelu będzie stosunkowo prosty. Najlepszym wyborem będzie rower trekkingowy, który sprawdzi się zarówno po mieście, jak i w trudniejszym terenie. To bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych modelów rowerów dostępnych na rynku. Natomiast jeśli lubisz jeździć po leśnych ścieżkach i innych trudnych terenach, dobrym wyborem będzie rower typu cross lub górski, który da Ci najwyższy komfort jazdy w terenie.

Najlepsze rowery do jazdy po lesie – rodzaj roweru

Rowery cross mają szerokie opony, hamulce tarczowe, szeroki zakres przerzutek i są dostosowane do poruszania się w terenie. Dodatkowo mają wzmacnianą kierownicę oraz stalowe ramy, dzięki czemu możesz bez problemu jeździć na rowerze w trudnym terenie. Ponadto mają osprzęt w postaci amortyzatorów i bieżnika, które zwiększają amortyzację oraz przyczepność.

Rower trekkingowy – dobry rekreacyjny rower do lasu

Jazda na rowerze ma sprawiać przyjemność, więc wybór odpowiedniego modelu jest niezwykle istotny. Jeśli czasem masz zamiar jeździć po mieście, a do tego regularnie wybierasz się na terenowe przejażdżki, powinieneś wybrać rower trekkingowy. Pozwala on jeździć zarówno po szosach, jak i na pochylonych podjazdach i zjazdach. Wyróżniają się uniwersalną geometrią i licznymi przełożeniami.

Jakie opony powinien mieć rower crossowy do poruszania się w trudnym terenie?

Rowery do jazdy po lesie muszą posiadać odpowiednie komponenty, które ułatwią poruszanie się w trudnym terenie. Z tego powodu muszą mieć regulowane siodełko i kierownicę, dzięki czemu będziesz mógł się wyprostować w trakcie pokonywania kolejnych przeszkód. Rzadko mają bagażniki, ale w przypadku modelów trekkingowych można się z nimi spotkać.

Czy warto kupić rower MTB na bezdroża?

Jak najbardziej! MTB jako rower do jazdy po lesie będzie idealnym rozwiązaniem. Musisz jednak pamiętać, że poruszanie się po miejskich ścieżkach będzie na nim znacznie trudniejsze.

Jeśli jesteś miłośnikiem amatorskiej jazdy po nierównościach, z pewnością znajdziesz model jednośladu dostosowany do Twoich potrzeb. Najlepsze rowery do jazdy po lesie to bez wątpienia rodzaje wymienione w powyższym tekście.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

Czym jest MTB i jakie są rodzaje rowerów górskich?

paryż rowery miejskie

Paryż, rowery miejskie. Zwiedzanie stolicy Francji na dwóch kółkach

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu z rowerem w tle

rowerowy biznesplan

Warsztat rowerowy – dobry pomysł na biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *