Rower trójkołowy jako narzędzie wspomagania rehabilitacji

Rower trójkołowy to bardzo cenione narzędzie rehabilitacyjne. Jest on polecany osobom niepełnosprawnym jak i seniorom, ale nie tylko. Dlaczego warto zainteresować się sprzętem tego typu?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dla kogo są przeznaczone rehabilitacyjne rowery trójkołowe
  • czy warto zainwestować w rower trójkołowy elektryczny
  • czy można uzyskać dofinansowanie na rower trójkołowy

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w utrzymaniu właściwej kondycji osób niepełnosprawnych i seniorów. Jednym z narzędzi pomagających w jej utrzymaniu jest trójkołowy rower. Co warto o nim wiedzieć?

Dla kogo rehabilitacyjne rowery trójkołowe?

Rowery trójkołowe są narzędziem rehabilitacyjnym przeznaczonym przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i seniorów mających problemy z poruszaniem i zachowaniem równowagi. Poza wspieraniem uprawiania aktywności fizycznej umożliwiają również użytkownikom poruszanie się na dłuższych dystansach, które byłyby dla nich nie do pokonania pieszo lub na zwykłym rowerze. Dzięki temu osoba rehabilitowana lub starsza nie jest skazana na przebywanie w czterech ścianach i może korzystać z uroków świeżego powietrza podczas procesu rehabilitacji. Pozwala również zachować seniorom dobrą formę, nie tylko fizyczną, ale również psychiczną. 

A może rower trójkołowy elektryczny?

Nowością na rynku są rowery trójkołowe elektryczne. Tego typu rowery oprócz standardowego napędu posiadają jeszcze dodatkowy napęd elektryczny, który wspomaga ruch kół, zmniejszając wysiłek konieczny do wprawienia roweru w ruch i redukując zmęczenie. Rower trójkołowy elektryczny to świetne narzędzie rehabilitacyjne dla osób, które nie są w stanie sprawnie poruszać się na rowerze o tradycyjnym napędzie. Pozwala użytkownikom na pokonywanie zdecydowanie dłuższych dystansów przy mniejszym zmęczeniu. Dodatkowo, do niektórych modeli istnieje możliwość dokupienia manetki napędu ciągłego z regulacją prędkości, aby móc w pełni sterować napędem roweru. 

Najnowocześniejsze rowery elektryczne wyposażone są w baterię, którą można zdemontować, przynieść do domu i naładować, bez konieczności wnoszenia do mieszkania całego roweru. To bardzo duże udogodnienie, gdy nie mamy miejsca na przechowywanie tego typu sprzętu. 

Wadą rowerów trójkołowych elektryczny jest ich wysoka cena, która może być nie do przeskoczenia dla wielu osób niepełnosprawnych lub seniorów. Na szczęście istnieją możliwości uzyskania dofinansowania na taki zakup.

Czy można uzyskać dofinansowanie na rower trójkołowy?

W Polsce można ubiegać się o dofinansowanie środków przeznaczonych na zakup rowerów trójkołowych, zarówno elektrycznych jak i tradycyjnych. Jednak zarówno sprzęt, jak i wnioskodawca muszą spełniać warunki określone odpowiednimi przepisami. Jeżeli nie ma przeciwskazań do uzyskania takiego dofinansowania wystarczy złożyć wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i czekać na jego rozpatrzenie. 

Gdzie kupić rower trójkołowy?

Rower trójkołowy to przede wszystkim sprzęt rehabilitacyjny, dlatego powinien być jak najwyższej jakości, spełniać wszelkie normy i być dostosowanym do użytkownika. Dlatego warto w pierwszej kolejności sprawdzić specjalistyczne sklepy oferujące rowery trójkołowe. Sprzedawcy w takim sklepie mają odpowiednią wiedzę i pomogą nam wybrać sprzęt adekwatny do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Często też pomogą w uzyskaniu dofinansowania na tego typu sprzęt, jeżeli mamy taką możliwość.

W przypadku gdy nie potrzebujemy w pełni profesjonalnego sprzętu lub gdy chcemy przed większą inwestycją sprawdzić, czy taki rower jest w ogóle dla nas, możemy zainteresować się rowerami używanymi. W Internecie z łatwością znajdziemy wiele ofert sprzedaży tego typu sprzętu w atrakcyjnej cenie. 

Artykuł promocyjny.


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

Nowoczesne rowery elektryczne marki Engwe – co warto wiedzieć?

rower elektryczny miejski

Rower do miasta – elektryczny czy tradycyjny?

Jaki licznik na rower wybrać?

Czy warto mieć buty rowerowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *