Bory Tucholskie- zachwycające miejsce na mapie Polski

bory_tucholskie

Bory Tucholskie to niezwykłe miejsce na mapie Polski, gdzie króluje dzika przyroda z licznymi parkami krajobrazowymi oraz rezerwatami przyrody. Obszar ten jest obfity w bory sosnowe, nieskazitelnie czyste jeziora, niezwykłe ścieżki rowerowe i malownicze polany.  Kto doświadczy urzekającej natury tego miejsca choć raz, będzie wracał już zawsze. A jest do czego! Bory Tucholskie są pozytywnie nastawione na turystów, oferując odwiedzającym wszystko, co mają najlepszego. 

Co warto zobaczyć w Borach Tucholskich? Propozycje na wakacyjny pobyt 

Zwiedzanie malowniczych miejsc na Kujawach, warto rozpocząć od rezerwacji noclegu w Borach Tucholskich. W sezonie wielu turystów obiera właśnie ten kierunek, by odpocząć od zgiełku codzienności. Wśród licznych atrakcji turystycznych nie można pominąć uroczych miasteczek Tucholi, Chojnic oraz Czerska. Warto wejść do Muzeum Borów Tucholskich, aby zgłębić historię oraz etnografię tego wyjątkowego miejsca. Na miłośników historii czekają m.in. ruiny Pałacu Książąt Mazowieckich. Dla spragnionych odpoczynku nad wodą polecamy jezioro Okonińskie oraz Charzykowskie. Ponadto warto zobaczyć liczne punkty widokowe na terenie rezerwatu przyrody. Bory Tucholskie same w sobie stanowią niezwykłą atrakcję. Fani aktywnego odpoczynku nie będą się nudzić w Borach Tucholskich. Niekończące się ścieżki spacerowe, rowerowe, a także spływy kajakowe wśród urzekającej, a zarazem dzikiej przyrody to najlepsze, co można zobaczyć w Borach Tucholskich. 

Noclegi w Borach Tucholskich- gdzie warto się zatrzymać? 

hanza_palac_

Bory Tucholskie chętnie witają swoich turystów, starając się zapewnić najlepsze warunki do odpoczynku. W okolicy działa dobrze rozwinięta baza gastronomiczna, a także noclegowa – co roku kierunkiem wielu turystów jest właśnie Tuchola. Noclegi, jakie tu znajdziemy to w większości hotele, ale jest też spory wybór domków wolnostojących oraz agroturystyk w mniejszych miejscowościach, oferowanych przez gospodarzy tego niezwykłego regionu. Bory Tucholskie oferują także niezapomniane noclegi w pałacowych wnętrzach, dla spragnionych relaksu duszy oraz ciała. 

Bory Tucholskie dla rodzin. Atrakcje i rozrywka dla każdego 

Bory Tucholskie polecają się na rodzinne wyjazdy, szczególnie letnie wakacje w tym miejscu będą wspominane z rozrzewnieniem, ale to żadna reguła!  Bory Tucholskie mają do zaproponowania małym i dużym mnóstwo atrakcji, niezależnie od pory roku. Największą z nich jest swobodny wypoczynek na łonie dzikiej natury. Codzienne życie w wielkomiejskim zgiełku z pewnością daje wiele możliwości rozwoju oraz stwarza liczne rozrywki. Pozbawia jednak czegoś bardzo cennego, beztroski, swobody, oraz czasu na obcowania z naturą. Wakacje w Borach Tucholskich mogą wiec być ciekawą alternatywą do codziennego biegu przez życie. Jesteśmy przekonani, że dzieci na zawsze zapamiętają atrakcje, które oferują Bory Tucholskie. 

Rodzinne wakacje są świetną okazją, aby: 

  • Zarezerwować nocleg w Borach Tucholskich i odpocząć od zgiełku miasta
  • Popływać z jeziorze 
  • Spać w namiocie i obserwować gwiazdy 
  • Zwiedzać okoliczne atrakcje 
  • wybrać się na rodzinny spływ kajakowy, np. królową borowiackich rzek
  • zorganizować rodzinną grę terenową w połączeniu z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek 
  • wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową 
  • spędzić czas w hotelowym spa po całym dniu pełnym wrażeń na łonie dzikiej natury 

Ponadto wakacje w Borach Tucholskich mogą być świetną lekcją dla dzieci i nieco starszej młodzieży, że odpoczynek bez Internetu jest możliwy. Bory Tucholskie sprawią, że najmłodsi nie znajdą czasu na siedzenie z telefonami w ręku. 

Materiał promocyjny


Może Cię także zainteresować:
Maja Koc

Maja Koc

Miłośniczka rowerów i wszystkiego co z nimi związane. W wolnym czasie uwielbia wybierać się na długie przejażdżki rowerowe. Zawodowo zajmuję się urządzaniem wnętrz i coachingiem.

Mogą Ci się spodobać

Czym jest MTB i jakie są rodzaje rowerów górskich?

paryż rowery miejskie

Paryż, rowery miejskie. Zwiedzanie stolicy Francji na dwóch kółkach

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu

Oryginalny pomysł na ozdobienie ogrodu z rowerem w tle

rowerowy biznesplan

Warsztat rowerowy – dobry pomysł na biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *