Jaki rower do 5000 zł kupić? Sprawdź, co wybrać, by rower spełnił twoje oczekiwania!

rower do 5000

Kupując rower, nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Nie da się jednak ukryć, że to jeden z kluczowych czynników. Masz budżet w wysokości kilku tysięcy złotych? Sprawdź, jaki rower do 5000 złotych możesz kupić!

Jaki rower do 5000 zł? Postaw przede wszystkim na taki model, który sprawdzi się na co dzień – podczas jazdy po mieście lub wyczynowego przemierzania nierównych terenów. W tej kwocie znajdziesz ciekawe propozycje u większości producentów.

Jaki rower do 5000 zł? Najpierw zastanów się, jakiego modelu potrzebujesz

Aby znaleźć odpowiedź na pytanie „jaki rower do 5000 z kupić”, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

  • czy będziesz jeździć po drogach, czy po nierównym terenie;
  • czy będziesz używać roweru na co dzień, czy tylko na weekendowe wycieczki lub wakacyjne wyjazdy;
  • czy potrzebujesz przerzutek, by sprawnie pokonywać wzniesienia.

Jeśli szukasz roweru do spokojnej jazdy po asfalcie, wystarczy ci model trekkingowy lub miejski. Jeśli planujesz wyjazdy w tereny górskie i jazdę po nierównościach, postaw na rowery MTB lub crossowe. Możesz także wybrać rower szosowy do szybkiej wyczynowej jazdy.

Co wpływa na cenę roweru?

Cena roweru zależy od materiałów, z jakich został wykonany oraz od osprzętu. Warto wiedzieć, że rowery z aluminiową ramą są lżejsze, ale i droższe niż te ze stalową. O cenie decyduje także jakość osprzętu, np. cenione przez kolarzy przerzutki Shimano czy hydrauliczne hamulce tarczowe.

Rower górski do 5000 zł

Jaki rower do 5000 zł z modeli przeznaczonych do jazdy terenowej? Dobrym wyborem będzie np.:

  • rower Merida Big Seven;
  • Giant Talon 0;
  • Romet Mustang Evo 1.

Dobry rower MTB w tej kategorii cenowej powinien mieć aluminiową ramę, widelec z amortyzatorem, przerzutki Shimano SLX, a także napęd z kasetą z jak największą liczbą przełożeń.

Rower trekkingowy do 5 tysięcy zł

Rowery trekkingowe nie należą do drogich, więc za tę cenę możesz mieć naprawdę dobrze wyposażony model. Najczęściej będzie to rower z ramą aluminiową, choć na wyprzedażach możesz znaleźć także modele z ramami karbonowymi. Rower za 5000 zł powinien mieć także hydrauliczne hamulce tarczowe i wysokiej klasy osprzęt, np. z grupy Shimano Deore. W tej grupie cenowej warto zwrócić uwagę np. na modele Romet Gazela 9 i Romet Wagant 9.

Rower miejski do 5 tysięcy zł

Jeśli planujesz zakup roweru miejskiego, taka kwota z powodzeniem ci wystarczy. W tej cenie możesz mieć bogato wyposażony rower do jazdy po mieście, który na pewno spełni twoje oczekiwania.

Co ciekawe, za około 5000 zł można już kupić dobrej jakości miejski rower elektryczny. Takie podstawowe modele oferuje większość producentów tego typu sprzętu – Romet, Ecobike i inni.

Jak wybrać rower, by nie przepłacić?

Zakup roweru nie powinien być spontaniczną decyzją. Przede wszystkim zapoznaj się dokładnie ze specyfikacją i porównaj wyposażenie poszczególnych modeli. Pamiętaj też o przeznaczeniu modelu – nie inwestuj w zaawansowany rower górski, jeśli zamierzasz jeździć tylko po mieście.


Może Cię także zainteresować:

Mogą Ci się spodobać

Nowoczesne rowery elektryczne marki Engwe – co warto wiedzieć?

rower elektryczny miejski

Rower do miasta – elektryczny czy tradycyjny?

Jaki licznik na rower wybrać?

Czy warto mieć buty rowerowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *